TARABYA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

2014 Yılında, Dr.Dt.Engin Türkmen tarafından kurularak, faaliyete alınmıştır. Diş sağlığı sektöründeki gücünü, uzman kadrosu ve son teknoloji ekipmanlarından alan merkezimizde, müşteri memnuniyeti en ön planda tutulması amaçlanmaktadır.

Hekimlerimiz

Dr.Dt. ENGİN TÜRKMEN (PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ UZMANI)

1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Çapa Atatürk İlköğretim Okulunda tamamlamıştır.2003 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesini bitirmiş ve 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetinden sonra Avrupa Diş Hastanesinde çalışmaya devam etmiştir.

2010 yılında, Bakırköy'de özel muayenehanesini kurmuştur.

Ardından, 2013 yılı itibariyle Tarabya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini, tüm diş hekimlği branşlarında hizmet veren, en son teknolojiyle donanımlı Diş kliniğini hizmete geçirmiştir.

Protez alanında çalışma ve uygulamaları devam etmektedir.

2019 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kuron Köprü Protez Tedavisi bölümünde doktorasını tamamlamıştır.

Prof.Dr.Murat Aydın'ın tez danışmanlığını yaptığı FARKLI YAPIDAKİ ZİRKONYA SERAMİKLERİN YAPAY YAŞLANDIRMA SONRASI SERTLİK VE KIRILMA MUKAVEMETLERİNİN MİKROYAPI ANALİZİ İLE İNCELENMESİ konulu doktora tezini sunarak Dr. Med.Dent(PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ UZMANI) ünvanını 2019 yılında almaya hak kazanmıştır. Tüm bu çalışmalarla ilgili yurtiçi ve yurtdışı birçok kuruluştan sertifikaları mevcuttur.

Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Dt.HALENUR TÜRKMEN (ESTETİK DİŞ HEKİMİ)

1991 yılında İstanbulda doğmuştur. ortaöğrenimini Nişantaşı Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.

2014 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olmuştur.

2014 yılından beri mesleki yaşantısına kendi kliniğimizde devam etmektedir.

Tüm bu çalışmalarla ilgili yurtiçi ve yurtdışı birçok kuruluştan sertifikaları mevcuttur.

Dr. Dt. MUSTAFA PEKMEZCİ (ENDODONTİ UZMANI)

1990 yılında İstanbulda doğmuştur. ortaöğrenimini ÜMRANİYE Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.

2013 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olmuştur.

2013 yılından beri mesleki yaşantısına kendi kliniğimizde devam etmektedir.

Kent üniversitesi endodonti anabilim dalında Yrd. Doc. olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Tüm bu çalışmalarla ilgili yurtiçi ve yurtdışı birçok kuruluştan sertifikaları mevcuttur.

Dr. Dt. DAMLA GÜLER (ÇENE CERRAHİSİ UZMANI)

Damla Güler lisans eğitimini 2009 yılında tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Ağız, diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında eğitimine devam etmiştir. 2014 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayan Damla Hanım 2021 yılından beri kliniğimizde ÇENE CERAHİSİ UZMANI olarak implant, kist, gömülü dişlerin tedavileriyle ilgili tüm cerrahi işlemleri uygulamaktadır.

Dr. Dr. Dt. BURAK ÇAĞRI ÇİNİ (ORTODONTİ UZMANI)

1992 yılında doğdu. İlköğretim ve ortaöğretimini Aydın'da tamamladıktan sonra 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. Daha sonrasında Ortodonti alanında doktora eğitimine başlamıştır.2022 yılında ''Farklı iskeletsel dikey boyuta sahip olgularda mandibuladaki trabeküler kemik yapısının panoramik radyografi üzerinden fraktal analiz yöntemi ile değerlendirilmesi'' konulu tezini başarıyla sunarak ortdonti doktorasını tamamlamıştır. Türk Dişhekimleri Birliği ve Türk Ortodonti Derneği üyesidir. 2020 yılından beri Özel TARABYA Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniğinde görev yapmaktadır.