Son zamanlarda hastaların sosyo-ekonomik düzeyinin yükselmesi, teknolojiyle diş hekimliği alanında yapılan tedavi seçeneklerini artırmıştır. Hastalarda kendilerine ait farklı bir gülüş tasarımı istemektedir . Hastalarla, özel tasarımın öncelikli koşulu kusursuz iletişimdir. Hastalarımızın beklentisi, doktorun öngörüsü ve materyalin özelliklerinin iyi bir harmanıyla kusursuz sonuca giden yolda ilk adım atılmış olur. Malatya gülüş tasarımı hizmetini vermek için sürekli yenilikçi ve gelişime açık olmak gerekir.

Doktor, tasarımı belirlenen kriterlere uygun şekilde ayarlayıp sonrasında hastaya nasıl olacağı anlatılır.

Hastaların diş etinin az ya da çok görünmesi yumuşak dokulardaki düzensizlikler ve iltihaplı diş eti görünümü, siz ne kadar güzel ve canlı dişler yaparsanız yapın görsel bütünlüğü bozacağı için istenilenden uzak olacaktır.

Hastaya gülüş tasarımının hazırlanması sırasında gerekli yumuşak ve sert doku düzeltmeleri yapılması gerektiği anlatılır ve hasta bunları bilerek tedaviye başlamalıdır.

Doktor ve hastaların işbirliğiyle hazırlanan gülüş tasarımlarında, tasarımın temel özelliklerini barındıran yüz şekli, kişilik özellikler ve yaşa uyumda, diş şekil, genişlik ve uzunluklarında, hareketli veya hareketsiz yumuşak doku ilişkilerinde başarıya ulaşma şansı tam anlamıyla güvence altına alınmış olacaktır.Günümüzde estetik bir gülüşe sahip olmak herkesin isteğidir. Bu yöndeki çalışmalar hastaların istekleri gözönünde bulundurularak en az işlem gerektiren durumdan dişlerin kaplanmasına giden bir yol izler. Dişlerden cok az veya hiç madde kaldırılmadan yapılan Laminate Veneer tedavisi en konservatif yöntemken vakanın durumuna göre dişlerin üzerine kuron protezi yapılması da gerekebilmektedir.